“Бон Буассон” 23 мільйони років тому

05.05.2023
Бон Буассон

Вода «Бон Буассон» надходить з водоносного горізонту палеогенового періоду. Згідно з наукою цей період почався 66,0 млн років тому, закінчився 23,03 млн років тому. Тривав, таким чином, близько 43 млн. років.
Що це за час, що відбувалося на нашої планеті?
Саме в цей час формується сучасний вигляд Землі, її рослинний та тваринний світи, що оточують нас і сьогодні.
У палеоген почалося стійке зниження температури клімату. Як наслідок, на Північному і на Південному полюсах почав формуватися лід. Північний суперконтинент Лавразія поступово розділився на Північну Америку на заході та Євразію на сході, а південний суперконтинент Гондвана продовжував поділятися на Південну Америку, Африку, Австралію та Антарктиду, і всі вони повільно дрейфували до їхніх нинішніх позицій.
Палеоген – це час , коли на зміну вимерлим динозаврам прийшли нові види тварин – з’явилися ранні предки китів, слонів, парнокопитних і непарнокопитних тварин. Фактично процвітали крокодили, які не тільки змогли вижити, а навіть зуміли зберегти будову тіла.
Не тільки динозаври вимерли 66 млн років тому, а й їхні морські родичі. Ця раптова порожнеча у верхній частині морського харчового ланцюга природно стимулювала еволюцію акул (які вже існували протягом мільйонів років, хоча й були менших розмірів)
В епоху палеогену Землю покривали квіткові рослини. Поступове охолодження клімату планети проклало шлях для широких листяних лісів, головним чином у північних континентах. Ймовірно, що саме в цей період з’явився наш реліктовий Самарський ліс. В якому проживали різні неймовірні тварини, як наприклад шаблезубий тигр, що вгамовували спрагу природною водою, яку через 23 мільйони років назвали “Бон Буассон”.