П’ять основних правил споживання води

06.06.2024
Євгенія Маєріч
Правило перше: випивати з ранку за 1-1,5 години до їди 1 склянку води. Сніданок є найважливішим прийомом їжі протягом дня. Саме сніданок дає нам сили весь день. Тому важливо підготувати травну систему до прийому їжі, щоб ШКТ правильно працював. Склянка води за 1-1,5 години до їжі промиває шлунок та травний тракт, одночасно активуючи його. До того ж, вода трохи притуплює почуття голоду, тому ви не переїдаєте на сніданок і будете сповнені сил протягом усього дня. Можливо в перші дні некомфортно питиме воду з ранку, але через пару днів це почуття пройде.
Правило друге: пити воду за 30 хвилин перед кожним прийомом їжі. Це правило нагадує перше. Склянка води перед кожним прийомом їжі допомагає процесу травлення та притуплює почуття голоду, перешкоджаючи переїданню, тому що наш організм не відрізняє голод від почуття спраги.
Правило третє: не пити воду (і будь-яку іншу рідину) під час їди. У шлунку їжа перетравлюється травними соками та слиною. Якщо під час їди в організм надходить вода, вона розбавить цей тандем: процес травлення проходитиме довше, не всі поживні речовини засвояться організмом. Перетравлення їжі відбувається від 30 хвилин до 2 годин, лікарі усереднили цей показник, тому рекомендується пити рідину не менш як через 40 хвилин після їди.
Правило четверте: склянка води перед сном. Вночі наш організм виробляє токсини, вода виділяється при диханні та потовиділенні. Важливо випивати склянку води перед сном, щоб заповнити втрату води вночі і прокинутися бадьорим та у доброму самопочутті. І не варто думати про набряки на ранок зараз. Це зовсім інша розмова.
Правило п’яте: пийте, щойно виникло почуття спраги. Не вникайте у суперечки – скільки ж треба пити води на день. Чи входить до цього обсягу чай або кава і т.д.. скажу просто – пити потрібно рівно стільки, скільки цього вимагає організм. У жодному разі не варто змушувати себе пити понад норму, якщо немає спеціальних медичних показань. Людський організм дуже складна система, яка працює багато в чому автономно від нашої поведінки. Тому, якщо виникло спрага, його необхідно видалити. Однак пити варто лише воду: різні лимонади, соки та інші напої сприймаються організмом як їжа. Так, почуття спраги пройде, але організм не отримає ту кількість води, яка йому була потрібна.
Також бажано пити воду кімнатної температури. І звичайно ж з високим вмістом РН, тому що підтримання рівня кислотно-лужного балансу в шлунково-кишковому тракті це необхідна умова для підтримки здоров’я.

А найкраща питна вода в Україні з найвищим вмістом РН у воді – це вода ТМ Бон Буассон Будьте здорові тілом і духом 🙏🏻♥️